W suskim „Goetlu” było głośno

Dnia 24.02 br. to dzień imprezy charytatywnej pn. Aby w Goetlu było głośno. Jej dwa główne cele, to: zbiórka funduszy na zakup nagłośnienia do szkolnej hali sportowej, oraz dalsza integracja społeczności szkolnej we wspólnym działaniu na rzecz placówki.

O godz. 13:00 w suskim kościele parafialnym została odprawiona uroczysta Msza św, m.in. w intencji ZS im. W. Goetla. Wśród wiernych znaleźli się: Dyrekcja Szkoły, pracownicy (dawni i obecni) absolwenci i uczniowie wraz z rodzicami. Poczet sztandarowy szkoły i serdeczne słowa kazania wywołały u zgromadzonych poczucie wspólnoty.

Następnie (w godzinach 14:00-18:00) hala sportowa szkoły była miejscem różnych atrakcji. Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała występy artystyczne (pokazy tańca, baletu, zumby,popisy wokalno-instrumentalne) w wykonaniu Gości wydarzenia, z terenu powiatu suskiego.

Również gospodarz imprezy(ZS im. W. Goetla) wystawił doborową ekipę wykonawców  – super grupę GOETEL BAND oraz „Pantoflarzy” ze szkolnego Koła Teatralnego. Najmłodsi mogli spróbować zabiegu malowania twarzy i skorzystać z kącika gier i zabaw. Działał salon piękności, uwagę widzów przyciągały bogato zaopatrzone stoiska. Po domowe jedzenie (głównie rozmaite wypieki) ustawiały się prawdziwe kolejki. I tak przybywało uśmiechu  na twarzach widzów, pieniędzy organizatorom (na wiadomy cel) oraz kalorii, do stracenia – jeszcze przed Popielcem.

Huczna (z założenia) impreza zakończyła się po 4 godzinach. Podczas jej trwania odbyło się poświęcenie dwóch najnowszych technicznych „nabytków” szkoły: auto do nauki jazdy dla uczniów, oraz symulator treningowy dla branży samochodowej. To zarazem dowód, że szkoła stale rozwija się, poszerza bazę dydaktyczną. W trosce o młodych ludzi, ich marzenia i potrzeby współczesnej gospodarki, we współpracy z samorządem, pracodawcami i rodzicami uczniów. To właśnie bezinteresowna pomoc rodziców, hojność sponsorów i darczyńców oraz zaangażowanie  młodzieży i współdziałanie nauczycieli sprawiły, że długo przygotowywaną imprezę można uznać za udaną. Udaną nie tylko finansowo. Także dlatego, że „dając otrzymujemy”, a sukces nie byłby możliwy bez porozumienia wszystkich środowisk przychylnych dalszemu rozwojowi szkoły. Im wszystkim należą się serdeczne słowa podziękowania. Za zrozumienie, życzliwość i wszystkie formy materialnego wsparcia.

Dziękujemy Darczyńcom, Sponsorom, Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom, Uczniom i każdej osobie,która dołożyła swoją cegiełkę do tego wydarzenia!

Skip to content