Teatr 2022-2023

28 kwietnia 2023 r. –  wieczór w Operze Krakowskiej, sztuka komiczna Gaetano Donizettiego pt.: ”Don Pasquale”. Ta dwuipółgodzinna uczta operowa w reżyserii Jerzego Stuhra na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. Bogata scenografia i kostiumy zrobiły duże wrażenie. Spektakl zachwycał humorem, fabułą przypominającą komedię dell’arte pełną zabawnych scen z efektownymi partiami solowymi. Warto dodać, że w scenach zbiorowych mogliśmy zobaczyć i usłyszeć Chór i Balet Opery Krakowskiej. Mocne głosy, zabawna fabuła, umiejętności aktorskie i muzyka na żywo w wykonaniu Orkiestry Opery Krakowskiej to największe atuty tego przedstawienia.

 

10 marca 2023r. piątkowa uczta teatralna, w której uczestniczyli uczniowie wraz z nauczycielami Zespołu Szkół im. W. Goetla była wyjątkowa. „Książę Niezłomny” J. Słowackiego w reż. Małgorzaty Warsickiej zaskoczył widzów angażowaniem w odbiorze niemal wszystkich zmysłów: zapachem kadzidła, orientalnymi dżwiękami bębna, mgłą rozsypywanego piasku. Nieocenioną wartością spektaklu okazała się gra nestorów polskiej sceny: Anny Polony i Edwarda Linde- Lubaszenki, którym towarzyszyło wielu uzdolnionych młodych aktorów np. Błażej Peszek. Choć sztuka w Teatrze Starym w Krakowie była trudna, poważna, o niezłomności charakteru i konsekwencji w wyznawanych wartościach, to jednak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom aktualna w wielu kwestiach.Sama reżyserka spektaklu wskazuje jako klucz do zrozumienia treści sztuki, trwający konflikt na Ukrainie.Jedno jest pewne, za nami kolejny wspólny wieczór w niezwykłej teatralnej atmosferze!

 

7 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w piątkowym wieczornym spektaklu „Imię róży” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Przedstawienie, oparte na powieści francuskiego pisarza i filozofa Umberto Eco, wprowadziło w tajemniczy nastrój średniowiecznych klasztorów. Na tym tle została ukazana kryminalna zagadka śmierci kilku mnichów. Wszyscy mieli jakiś związek z klasztorną biblioteką…

Skip to content