Wystawa realistycznych rysunków uczniów klas pierwszych

Pokaż rękę….a powiem ci kim jesteś- wystawa realistycznych rysunków uczniów klas pierwszych.

Tym razem uczniowie mieli za zadanie wykonanie realistycznego rysunku z natury modela, który każdy z nich zawsze ma przy sobie – własnej ręki. Wbrew pozorom zadanie nie było łatwe. Najtrudniejszym było zdyscyplinowanie modela aby się nie poruszał, oraz zdyscyplinowanie siebie samego, aby rysować to co faktycznie się widzi, a nie schematu ręki, który pamiętamy. Rysunek z natury jest najlepszym możliwym ćwiczeniem, ćwiczeniem nie tylko umiejętności rysunkowych, ale umiejętności obserwacji i koncentracji uwagi. Każdy z nas ma inną dłoń, rysunki są nie podpisane, może uda nam się autorów i właścicieli tych rąk rozpoznać. Gratulacje dla młodych rysowników !

Skip to content