Sukces naszych uczennic w prestiżowym konkursie „Mam zawód. Mam fantazję”

Miło nam poinformować o sukcesie uczennic Technikum Fryzjerskiego – I i III miejsce uczennic Zespołu Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej w wielobranżowym konkursie zawodowym Województwa Małopolskiego „Mam zawód. Mam fantazję”.

Dnia 15 lutego 2023 w Zespole Szkół im Walerego Goetla, w budynku znajdującym się w Makowie Podhalańskim, odbyła się IX edycja Konkursu „Mam zawód. Mam fantazję”. Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski, a nasza szkoła miała zaszczyt być współorganizatorem. 

Nazwa konkursu „Mam Zawód. Mam Fantazję” jest swego rodzaju „zawodowym drogowskazem” dla młodych zawodowców. Wskazuje, że nie wystarczy wyuczyć się określonych umiejętności zawodowych, trzeba przez całe zawodowe życie być kreatywnym i dążyć do rozwoju swojej branży. Tylko takie podejście do pracy jest gwarantem osiągnięcia mistrzostwa w swoim fachu, czego w szczególności życzę wszystkim uczestniczkom tego konkursu – mówił Dyrektor Zespołu Szkół im. W. Goetla – Sławomir Kudzia, rozpoczynając zmagania młodych kreatorów fryzur. 
Temat tegorocznej konkurencji był inspirowany historią fryzur z epoki międzywojnia „XX-lecie międzywojenne – fryzura kreuje człowieka”. Uczestnicy wykonywali na modelach zaprojektowane przez siebie fryzury, inspirując się modą okresu dwudziestolecia międzywojennego. Biorące udział w konkursie uczennice włożyły niesamowitą pracę w każdy detal, przygotowując konkursową fryzurę, którą przyozdobiły charakterystycznymi dla tego okresu piórami, pióropuszami i opaskami.
Jest nam niezmiernie miło, iż wśród sześciu trzyosobowych drużyn zajęliśmy dwa miejsca na podium.

I miejsce zdobyły uczennice klasy IV FR Amelia Świerkosz i Katarzyna Pawowicz, a ich modelem była Alicja Górny.
III miejsce zajęły uczennice klasy IV TF Dominika Gigoń i Natalia Pituła, a rolę modela pełniła Kornelia Wiatrak. Serdeczne gratulujemy sukcesu!!! 

Tego dnia mieliśmy okazję gościć w naszej szkole: Członka Zarządu Województwa Małopolskiego – Panią Marszałek Martę Malec – Lech, Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego – Panią Agatę Suszczyńską, Wicestarostę Powiatu Suskiego – Pana Zbigniew Hutniczaka oraz drużyny konkursowe z następujących szkół wraz z opiekunami: z Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach, z Zespołu Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie, z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie oraz z Zespołu Szkół nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej z Olkusza. Biorąc udział w konkurencjach zawodowych uczniowie mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, skonfrontowania ich z przedstawicielami innych szkół, poznania bazy i zaplecza dydaktycznego innych placówek i otrzymania cennych merytorycznych wskazówek od jurorów, a są nimi eksperci, praktycy i przedsiębiorcy z danej dziedziny – podsumowała konkurs Marta Malec -Lech z zarządu województwa. 

Opracowaniem koncepcji całościowej przebiegu konkurencji i nadzorem nad drużynami biorącymi udział w konkursie zajęli się opiekunowie merytoryczni grup uczennic Z.S im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej: Danuta Nitoń – Kwak oraz Małgorzata Łaski-Latoń.

Skip to content