„Tylko guziki nieugięte przetrwały śmierć…” – pamięci o zbrodni katyńskiej w Naszej szkole

8 i 9 kwietnia w naszej szkole w Makowie Podhalańskim oraz w Suchej Beskidzkiej odbył się Apel Katyński upamiętniający 84. rocznicę Zbrodni Katyńskiej! Apel przygotowała klasa 2TE wraz z wychowawcą klasy panią mgr Martą Wajdzik – Małysą. Opiekunem merytorycznym był pan mgr Krzysztof Fabia.

Zbrodnia katyńska jest jednym z najczarniejszych epizodów w dziejach Polski. Przez wiele lat wyrzucana z kart historii, dzisiaj na powrót stać się fundamentem naszej tożsamości narodowej. Wspomnienie bestialskiej śmierci zadanej polskim oficerom przez stalinowskich oprawców w lesie katyńskim nie może być tylko rozdziałem w podręczniku, ale winno stać się podstawą edukacji patriotycznej młodego pokolenia.

Skip to content