Starostwo w Suchej Beskidzkiej zaprasza na VII Powiatowy Festiwal Nauki 6-7 marca 2024

Głównym celem  Festiwalu jest promowanie oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat suski na rok szkolny 2024/2025. Wydarzenie adresowane jest do uczniów klas ósmych szkół podstawowych.
Podczas Festiwalu uczniowie i nauczyciele będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną poszczególnych szkół z naszego powiatu, ale też wziąć udział w pokazach, degustacjach i przede wszystkim porozmawiać z nauczycielami i uczniami prezentującymi konkretne zawody.

Festiwal odbędzie się w dniach 6-7 marca, w godzinach  od 9.00 do 12.00  w Suchej Beskidzkiej na terenie obiektów: Zespołu Szkół im. W. Goetla, (ul. Kościelna 5) oraz Starostwa Powiatowego (ul. Kościelna 5b).

W ramach Powiatowego Festiwalu Nauki przeprowadzone zostaną:
– prezentacje multimedialne oferty kształcenia szkół ponadpodstawowych w mediatece ZS im. W. Goetla,
– prezentacje oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych na stoiskach wystawienniczych przygotowanych w hali sportowej ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej,
– pokaz naukowy przygotowany przez Beskidzkie Centrum Nauki – Naukotechnika pn: „Turbopróżnia” w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej,
– spotkania z doradcami zawodowymi, konsultacje z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy oraz Cechu Rzemiosł Różnych.


Zapraszamy na oficjalną stronę internetową VII Powiatowego Festiwalu Nauki: www.festiwal-nauki.pl

źródło informacji: powiatsuski24.pl

Skip to content