Spotkanie młodzieży naszej szkoły z wnuczką Patrona – Walerego Goetla

„Moje życie – moje pasje. Rodzina Walerego Goetla pełna pasjonatów”.

Tak zatytułowane było piątkowe (26 maja 2023 r.) spotkanie młodzieży naszej szkoły z wnuczką Patrona – Walerego Goetla – panią Jadwigą Chrząstowską. Spotkanie rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkół im. W. Goetla – dr Sławomir Kudzia, który zwrócił uwagę na wartość pasji w życiu człowieka. Uczniowie przygotowali prezentację o zamiłowaniach członków rodziny Goetlów oraz filmiki o swoich zainteresowaniach a szkolna grupa „Pantoflarze” scenkę.

Głównym punktem programu było spotkanie z wnuczką Walerego Goetla. Pani Jadwiga podzieliła się wspomnieniami o ukochanym „Dziadziu” oraz opowiedziała o pasjach i codziennym życiu swojej rodziny. Pani Jadwiga wspominała koncerty i niezapomniany recital Ewy Demarczyk, na który zabrał ją ukochany Dziadzio oraz kartki i listy, które pisała do niego z każdego niemal wyjazdu. To dzięki niemu mogła rozwijać swoje zdolności, dzięki niemu pokochała góry i góralską muzykę. Zwróciła też uwagę na to, że Walery Goetel szanował wszystkich ludzi bez względu na wykształcenie i stan majątkowy i te wartości także jej przekazał. Dziadek był dla niej wzorem i najlepszym przyjacielem.

Uroczystość wzbogaciły prelekcje archiwistki PAN i PAU w Krakowie – mgr Joanny Laskosz, Dyrektora BPN – dr Tomasza Pasierbka oraz Dyrektora Muzeum Suchej Beskidzkiej – mgr Andrzeja Pecia. Pani Jadwiga Chrząstowska spędziła wolny czas oglądając wystawę zabawek w Beskidzkim Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie oraz podziwiając widok na Babią Górę z Mosornego Gronia w Zawoi, chętnie dzieląc się wspomnieniami o członkach rodziny Goetlów pełnej pasjonatów…

Skip to content