SPEDYTORZY Z GOETLA Z WIZYTĄ NA LOTNISKU W KATOWICACH-PYRZOWICACH

12 października pojechaliśmy na wycieczkę zawodoznawczą do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Katowicach Pyrzowicach.

Na początku każdy z nas przeszedł szczegółową kontrolę bezpieczeństwa w punkcie Straży Granicznej, by móc zwiedzić „od kuchni” teren lotniska. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda praca w przeładowni bagażowej oraz w hangarach, gdzie dokonywane są naprawy i przeglądy statków powietrznych. W remizie Lotniskowej Straży Pożarnej zaprezentowano sprzęt używany w sytuacjach zagrożenia oraz zademonstrowano nam jego działanie.

Nad całością czuwali funkcjonariusze ze Straży Granicznej, którzy zorganizowali również pokaz wykrywania materiałów wybuchowych dzięki specjalnie tresowanemu psu Diablo oraz zapoznali nas ze sprzętem używanym podczas neutralizowania ładunków niebezpiecznych.

Ależ było emocji…

Uczniowie 2 TS i 3 TS

Skip to content