Poznaj nasze zawody – Technik Informatyk Kliknij>>

Sprostaj wymaganiom współczesnego rynku pracy

i podejmij edukację w branży IT!

Technik informatyk jest ciekawym, prestiżowym i bardzo dobrze płatnym zawodem
w kraju i za granicą.

Priorytetem ZS  im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej jest przygotowanie uczniów do wykonywania  profesjonalnych zadań w zakresie wybranej dziedziny, a w przypadku technika informatyka są nimi:

  • administracja i eksploatacja systemów komputerowych; 
  • administracja i eksploatacja  urządzeń peryferyjnych; 
  • administracja i eksploatacja  lokalnych sieci komputerowych; 
  • tworzenie stron internetowych, aplikacji internetowych i baz danych;
  • administrowanie stronami internetowymi, aplikacjami internetowymi i bazami danych.

Specjaliści w dziedzinie informatyki nie mają  problemów ze znalezieniem pracy.  Niemal każda firma interesuje się rynkiem pracy pod kątem znalezienia profesjonalistów z zakresu IT. Po ukończonym technikum informatycznego absolwent będzie sprawnie tworzyć witryny oraz aplikacje internetowe, systemy baz danych, strony internetowe, co umożliwia mu także prowadzenie własnej działalności gospodarczej świadczącej usługi informatyczne różnego typu w zakresie tworzenia stron internetowych. Nabyte w szkole umiejętności pozwolą absolwentowi rozwijać
i spożytkować swoje osobiste predyspozycje. Połączenie pracy zawodowej ze swoim hobby zaowocuje zadowoleniem i satysfakcją z samorealizacji. Zawód ten wymaga ciągłego rozwoju, co sprawia, że wiele firm inwestuje w dalszy rozwój pracowników, organizując kursy i szkolenia, np. CISCO –  przedsiębiorstwo informatyczne, największe w branży sieciowej na świecie; MOTOROLA – centrum oprogramowania, tworzące systemy komunikacyjne dla służb bezpieczeństwa publicznego. 

Nasza szkoła jest placówką wyposażoną w nowoczesny sprzęt, który gwarantuje proces edukacyjny na najwyższym poziomie. Współpracuje także z szeregiem znaczących instytucji  o znaczeniu nie tylko lokalnym, ale także krajowym, jak: Motorola,  Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej,  Gmina Zawoja, Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej, Fideltronik – Sucha Beskidzka, Autobast – Maków Podhalański. W tych instytucjach, firmach  nasi uczniowie mogą także odbywać praktyki zawodowe i w przyszłości szukać  zatrudnienia.

  Drogi Ósmoklasisto, z pomocą ZS im. W. Goetla zdobądź  branżę IT!

Skip to content