Poznaj nasze kierunki: Technik elektryk

FAZA ZNIKA…..

                     WZYWAJ SUSKIEGO ELEKTRYKA !

 

   Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez energii elektrycznej. Codzienne życie, praca, leczenie, rozrywki …. Wszystko płynie z prądem za pomocą kabli i przewodów działających jak krwioobieg i tlen w naszej współczesnej cywilizacji. Nic nie dzieje się jednak samoistnie. Są potrzebni fachowcy potrafiący kontrolować energię elektryczną. To właśnie elektrycy – twórcy i ,,lekarze’’ maszyn oraz urządzeń elektrycznych!

   Widzisz się w tej roli? Masz predyspozycje? Fascynuje Cię energia i sprzęt elektryczny? Zatem  zrób pierwszy krok i rozpocznij naukę w ZS im. Walerego Goetla, wybierając profil technik elektryk! Zdobądź umiejętności oraz profesjonalne kwalifikacje, a w konsekwencji zawód, który jest  perspektywiczny, świetnie płatny i niezwykle poszukiwanym na rynku pracy!

Oferta edukacyjna naszej szkoły dla technika elektryka:                                                                          

  – nabycie umiejętności w zakresie: montażu i naprawy instalacji elektrycznych, instalowania   i obsługiwanie maszyn i urządzeń elektrycznych oraz układów energoelektronicznych, wykonywania przeglądów instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych, wykonywania przyłączeń urządzeń elektrycznych, eksploatacji urządzeń ochrony odgromowej i środków ochrony przepięciowej w obiektach budowlanych i sieciach elektroenergetycznych, naprawy i konserwacji sprzętu gospodarstwa domowego, silników;                                                                                                                            

– nauka do egzaminu potwierdzającego pierwszą kwalifikację (K1) ELE.02 – montaż, uruchamianie i konserwacja instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych oraz egzaminu potwierdzającego drugą kwalifikację (K2) ELE.05. – eksploatacja maszyn, urządzeń, a także instalacji elektrycznych;

 – bogata baza  edukacyjna: pracownia do badania maszyn i urządzeń elektrycznych, pracownia montażu instalacji elektrycznych, pracownia pomiarów i podstaw elektrotechniki oraz elektroniki.

   Możliwości zawodowe ? Ogromne:

– własna działalność gospodarczą ( np. usługi elektroinstalacyjne);

–  praca w firmach projektujących i montujących instalacje elektryczne;

–  praca w elektrowniach, zakładach energetycznych, kopalniach, hutach, na kolei;

–  praca w zakładach usługowych, naprawczych, handlowych w zakresie sprzętu elektrycznego, gospodarstwa domowego i osprzętu elektrycznego;

– praca w firmach zajmujących się energią odnawialną (np. ogniwa fotowoltaiczne).

     ÓSMOKLASISTO,  ZOSTAŃ ELEKTRYKIEM O WIELKIEJ MOCY!

 

     WYBIERZ NAUKĘ O DUŻYM NATĘŻENIU, ALE BEZ ZBĘDNYCH NAPIĘĆ W SUSKIM GOETLU!

Skip to content