MChE- Małpolska Chmura Edukacyjna

Więcej informacji na temat projektu http://e-chmura.malopolska.pl

PRACOWNIA

Pracownia w której odbywają się zajęcia on-line.

W ramach projektu w szkole powstała multimedialna sala wykładowa, wyposażona w zaawansowany technologicznie sprzęt.

 

ZAJĘCIA ON-LINE

Zdjęcia z zajęć on-line.

W dniu 26.10.17r. na Politechnice Krakowskiej, w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, odbyły się zajęcia on-line z budownictwa, w których uczestniczyli uczniowie technikum budowlanego pod opieką nauczyciela Agnieszki Węglarz. W trakcie wykładu pt: „Jakich odkryć w świecie materiałów budowlanych można dokonać pod mikroskopem „ uczniowie dowiedzieli się jak wyglądają pod mikroskopem skaningowym: próbki betonu, ceramika, stal, mrówka, ludzki paznokieć, roztocze czy skrzydło motyla.
W dniu 30 września 2019r. klasa 2MT pod opieką nauczyciela Grzegorza Stanaszka w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej brała udział w zajęciach on-line na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Uczniowie pisali test wstępny i wypełniali ankietę. Brali udział w grze, w której musieli w grupach wykonywać polecenia w języku angielskim. Poznawali prowadzących oraz inne grupy z którymi będą rywalizować o akcje w wirtualnej firmie. Poznali także zasady zajęć opartych na gamifikacji.
NAUKOWE WARSZTATY WEEKENDOWE I LETNIE

W dniach 13-15. 04. 2018 r. na Politechnice Krakowskiej, w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, odbyły się NAUKOWE WARSZTATY WEEKENDOWE z budownictwa, w których uczestniczyła młodzież klasy drugiej i trzeciej technikum budowlanego pod opieką nauczyciela Agnieszki Węglarz.

W dniach 17-19 listopada 2018r. odbyły się NAUKOWE WARSZTATY WEEKENDOWE z obszaru elektryczno – elektrycznego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowi.

W dniach 5-7 kwietnia 2019 r. na Politechnice Krakowskiej, w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, odbyły się NAUKOWE WARSZTATY WEEKENDOWE z budownictwa, w których uczestniczyła młodzież klasy drugiej i trzeciej technikum budowlanego pod opieką nauczyciela Agnieszki Rusin.

W ciągu dwóch dni uczniowie uczestniczyli w kilku zajęciach z tematów:
1. Wznosimy mosty i wiadukty, czyli pokonujemy przeszkody terenowe.

2. Badamy właściwości materiałów i nawierzchni drogowych.

3. Poznajemy cechy energooszczędnego budynku inteligentnego.

4. Zdobywamy wiedzę geologiczną.

W ramach atrakcji, podczas czasu wolnego w sobotę po południu, młodzież zwiedzała budowle Krakowa.

W dniach 11-13.10. 2019 r. w Państwowej Wyższej Szkole w Tarnowie , w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, odbyły się NAUKOWE WARSZTATY WEEKENDOWE z obszaru elektryczno-elektronicznego, w których uczestniczyła młodzież technikum elektrycznego pod opieką nauczyciela Doroty Polak.

FORMY WSPARCIA DLA NAUCZYCIELI

Dnia 04.10.17r. w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej – projekt „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce” – w Ośrodku Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie, spotkali się nauczyciele biorący udział w II edycji wyżej wymienionego projektu. Celem spotkania było naświetlnie obszaru związanego z korzyściami płynącymi dla nauczycieli w związku z udziałem w projekcie. Zostaną oni przeszkoleni pod kątem wykorzystania najnowszych technik multimedialnych w edukacji. Szkolenia będą się odbywały w dwóch formach: wyjazd na UP w Krakowie oraz e-learning w szkole.

REKRUTACJA

Rekrutacja na zajęcia on-line 2018/2019

Rekrutacja na zajęcia on-line 2019/2020

Rekrutacja na zajęcia on-line 2020/2021

REKRUTACJA

Rekrutacja na zajęcia on-line 2021/2022

Skip to content