Liga Młodych Kreatorów – 28 marca 2023

Liga Młodych Kreatorów Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej był gospodarzem, a zarazem współorganizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Liga Młodych Kreatorów. 

28 marca 2023 r. dzięki życzliwości Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka mogliśmy gościć w Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera przedstawicieli aż 11 szkół średnich z różnych miejscowości Polski. Wszyscy zgromadzeni goście mogli podziwiać galę wzorcowo zorganizowaną przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Jest nam niezmiernie miło, iż w wśród szesnastu kreatorów biorących udział w konkursowych zmaganiach, uczennica naszej szkoły – Amelia Świerkosz wraz ze swoją modelką Alicją Górny zajęła bardzo wysokie II miejsce. To nie pierwszy konkurs, kiedy Amelia staje na podium. – Młoda kreatorka z suskiego „Goetla” to utalentowana, skromna i kreatywna uczennica – dodaje nauczycielka zawodu Małgorzata Łaski – Latoń. Na widowni zasiedli także uczniowie technikum usług fryzjerskich, ósmoklasiści oraz uczniowie z wymiany polsko – niemieckiej, których gościliśmy w murach naszej szkoły. W imieniu Zespołu Szkół im. Walerego Goetla bardzo dziękujemy : 
– Starostwu Powiatowemu w Suchej Beskidzkiej wraz ze Starostą Józefem Bałosem
– Urzędowi Miasta Sucha Beskidzka wraz z Burmistrzem Miasta Stanisławem Lichosytem
– Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera wraz z Dyrektorem Grzegorzem Wysmołkiem. 

Serdeczne podziękowania dla patrona medialnego – Sucha 24 i pana Tomasza Wali. Dziękujemy również pani Małgorzacie Kubieniec. Dziękujemy też sponsorom:
– Piekarnia- Ciastkarnia „MIJAX” Henryk Bania Maków Podhalański
– Firma Steskal Rynek 9 Maków Podhalański
– Biuro rachunkowe Anna i Piotr Pniaczek Sucha Beskidzka.
Szczególne podziękowania dla Macieja Wójciaka z firmy koloryzacje.com

Tekst: Małgorzata Łaski-Latoń

Film i wybrane zdjęcia z wydarzenia poniżej:

Skip to content