LAND ART – wystawa prac plastycznych

Czym jest ten Land Art?
Ingerencją w przyrodę.

Są to świadome, zaplanowane działania artystyczne z użyciem naturalnych materiałów, które znajdziemy na miejscu. Np. wychodzimy na trawnik, jaki mamy tu materiał plastyczny ? trawę. Bierzemy kosiarkę i wycinamy w tym trawniku kręgi, lub jakieś fantazyjne linie, mamy do dyspozycji liście, to układamy coś z liści, mamy śnieg, to robimy ze śniegu, mamy piasek, to robimy z piasku, mamy zorane pole, czy grządkę możemy je zagrabić / na fragmencie / w jakieś kształty. Można to realizować na bardzo małych, ale i na dużych przestrzeniach. Nie tylko na płasko, ale także w pionie i w przestrzeni. Najlepiej, jeżeli wykorzystujemy elementy znalezione na miejscu, ale można też zastosować dodatkowe elementy jak tkanina, czy papier. Warunek taki: To ma być świadome działanie, zaplanowane, o charakterze artystycznym. To jest przykład na to, że materiałem plastycznym są nie tylko farby, kredki, glina, papier, ale może być wszystko. I to działanie jest nietrwałe, więc musi być udokumentowane, poprzez wykonane zdjęcia. Zadaniem uczniów było wykonanie Land Artu, każdy u siebie, w swojej przestrzeni.

Autorami prac są uczniowie klas pierwszych : 1TP, 1TF, 1TIB, 1MT, 1TB, 1TIA, 1TE, 1TPS. Zapraszamy do oglądania !

Skip to content