Wyjazd zawodoznawczy do Niemiec klas technikum – 25-27 października 2023

W dniach 25-27 października br. uczniowie techników: mechatronicznego, pojazdów samochodowych, transportu drogowego i technikum budowlanego wzięli udział w wyjątkowym wyjeździe zawodoznawczymdo Niemiec.

 Po krótkim powitaniu uczniowie obejrzeli obiekty należące do Europejskiego Centrum Kształcenia Zawodowego „Gut Wehlitz – Vitalis”. Następnie zwiedzili mieszczące się tam pracownie i poznali tamtejszych instruktorów praktycznej nauki zawodu. Po południu młodzież zwiedzała interesujące  urokliwego Lipska oraz tamtejszy uniwersytet. Następnego dnia mechatronicy uczestniczyli w zajęciach z programowania CNC oraz  rozwijali umiejętności drukowania 3D. Równolegle uczniowie klas mechanicznych zajmowali się diagnostyką i naprawą samochodów. Po południu wszyscy z ogromnym zainteresowaniem zwiedzili fabrykę BMW. Tam obserwowali zastosowanie najnowszych technologii do produkcji samochodów . Po kolacji wszystkich uczestników czekał emocjonujący relaks – przy grze w kręgle.

W ostatnim dniu pobytu nastąpiło uroczyste pożegnanie i wręczenie okolicznościowych dyplomów. Następnie uczniowie pojechali do Lipska. Tam   zwiedzili  dwa wyjątkowe miejsca: nowoczesną wystawę fotografii 360  w Panometrze , a potem Pomnik Bitwy Narodów, upamiętniający wydarzenia z 1813 roku.

 Ten wyjazd zawodoznawczy był bardzo ciekawy i zarazem inspirujący.Składamy podziękowania za umożliwienie realizacji tej wspaniałej wizyty zawodoznawczej Starostwu Powiatowemu, Dyrekcji Zespołu Szkół im. W. Goetla oraz pracownikom Europejskiego Centrum Kształcenia „Gut Wehlitz – Vitalis”.

Bez pomocy i zaangażowania tych instytucji i osób nie udałoby się  zrealizować tego  długo oczekiwanego przez uczniów wyjazdu zawodoznawczego.

Skip to content