Wycieczka klas 4TP i 4TI – na szlaku techniki

Klasy 4 tia i 4 tp na szlaku techniki. Pierwszy dzień spędziliśmy w Muzeum Górnictwa Węglowego – kopalni węgla kamiennego Guido. Kopalnia ta założona w XIX-wieku dziś już nie jest czynnym wyrobiskiem, została udostępniona i przystosowana dla turystów. W korytarzach, pod przewodnictwem byłego górnika mieliśmy możliwość oglądania działających maszyn skrawających ściany wyrobisk.
Następnie udaliśmy się do Planetarium Śląskiego gdzie wzięliśmy udział w seansie składającym się z dwóch części – pierwsza to prowadzona na żywo wędrówka po aktualnym niebie. Część druga to projekcja dotycząca podboju kosmosu.

W drugi dzień wycieczki klas 4TIA i 4TP, zaraz po śniadaniu udaliśmy się na Uniwersytet Śląski, wydział Nauk Ścisłych i Technicznych. Tam uczestniczyliśmy w laboratorium i wykładzie na temat elektrostatycznych właściwości prądu oraz rozwiązań kwantowych. Następnie mieliśmy możliwość zwiedzania kampusu oraz laboratoriów. Zwiedziliśmy m.in. laboratorium badania składów powierzchniowych oraz wytwarzania cienkich, krystalicznych warstw pokrywających.
Ostatnim etapem zwiedzania było Muzeum Tyskich Browarów Książęcych.
Dziękujemy bardzo Radzie Rodziców przy ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej za wsparcie finansowe.

Skip to content