Fryzjer

3 letnia Branżowa Szkoła I Stopnia

 

Fryzjer

Numer i nazwa kwalifikacj:  FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich

Fryzjer to kierunek, który umożliwia nabycie  umiejętności i praktyki w zawodzie. Absolwent fryzjerstwa potrafi prowadzić salon fryzjerski zarówno pod względem praktycznym jak i estetycznym. Posiada wiedzę i umiejętności istotne do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych oraz strzyżenia włosów,  potrafi również dokonać analizy kolorystycznej i przeprowadzić zabieg koloryzacji. Fryzjer zna też podstawy komunikacji z klientem, które są bardzo ważne w tym zawodzie.

Nasza szkoła posiada dwie pracownię fryzjersko – technologiczne  wyposażone w profesjonalny sprzęt fryzjerski. Kształcenie praktyczne może odbywać się w: pracowniach szkolnych, placówkach kształcenia praktycznego oraz zakładach lub salonach fryzjerskich.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie fryzjer po potwierdzeniu kwalifikacji FRK.01 może uzyskać dyplom w zawodzie technik usług fryzjerskich po zdaniu kwalifikacji FRK.03 oraz uzyskaniu wykształcenia średniego lub średniego branżowego.

 

Możliwości zatrudnienia

Fryzjerstwo jest zawodem, który w Polsce rozwija się nieustannie, stale podnosząc poziom oferowanych usług. Nowe technologie, zmieniający się rynek mody, wzrastająca potrzeba społeczna dbania o wygląd, wpływają na zmianę oczekiwań wśród nabywców usług czyli wśród klientów. Fryzjerzy należą do grupy poszukiwanych pracowników. Rynek pracy oczekuje na profesjonalnych fryzjerów, których zaangażowanie przyczyni się do podniesienia obrotów firmy usługowej. Analiza ofert pracy z portali internetowych i tytułów prasowych, wskazuje na potrzebę zatrudniania fryzjerów przez pracodawców, którzy poszukują personelu o kwalifikacjach zawodowych na wysokim poziomie. Najwięcej ofert z zakresu fryzjerstwa kierowanych jest do osób, niezależnie od płci, wykonujących profesjonalnie zabiegi fryzjerskie. Dodatkowe umiejętności uczniów obejmujące znajomość języka nowożytnego na poziomie rozszerzonym sprawiają że uczniowie mają możliwość poszukiwania miejsca pracy zarówno na rynku pracy krajowym jak i na rynku europejskim.

Skip to content