Szkolne obchody patriotyczne na Górze Jasień

Dnia 28 kwietnia 2018r młodzież i nauczyciele ZS. im.W.Goetla w Suchej Beskidzkiej zorganizowali szkolne obchody patriotyczne na Górze Jasień. Odbyły się one z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczestnicy przeszli przez miasto. Wyróżniali się biało-czerwonymi flagami. Zdobiły ich okolicznościowe kotyliony , które wcześniej sami wykonali. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Po hymnie nauczyciel historii mgr Krzysztof Fabia w kilku zdaniach przedstawił rys historyczny kapliczki Konfederatów Barskich na Górze Jasień.

O godz 10 została odprawiona uroczysta Msza Święta. Celebrował ją w intencji Ojczyzny szkolny katecheta ks. Piotr Płoskonka. Kapłan w krótkich słowach podkreślił znaczenie patriotycznych obchodów i obowiązku pamięci o przeszłości.
Podczas trwania Mszy Św młodzież zaakcentowała swą postawę patriotyczną śpiewem pieśni.

Po liturgii w miejscu wyznaczonym przez miejscowe Nadleśnictwo Sucha nastąpiło posadzenie pamiątkowego drzewa.
To „DĄB WOLNOŚCI”,  który ma upamiętniać stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę .Ta szkolna tradycja wpisuje się w realizację programu patriotycznego pod nazwą „Szkoła dla Niepodległej”.
Dyrekcja, nauczyciele i społeczność uczniowska dziękują wszystkim obecnym za udział i godną postawę.

Tą drogą składamy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej uroczystości. Szczególnie dziękujemy za wsparcie księdzu proboszczowi miejscowej parafii Andrzejowi Klimarze oraz władzom i pracownikom Nadleśnictwa Sucha w Suchej Beskidzkiej.

Skip to content