PRZYGOTOWANIA DO SZKOLNEJ WYMIANY POLSKO – NIEMIECKIEJ

W naszej szkole trwają przygotowania do kolejnej wymiany ze szkołą partnerską z Niemiec. Podczas pandemii wymiana ograniczyła się do projektu hybrydowego, więc bardzo się cieszymy, że możemy powrócić do odwiedzin w naszych szkołach. Pierwszym etapem przygotowań były spotkania naszych germanistek z nauczycielami z Rodalben w Krakowie. Podczas tych spotkań omówione zostały tematy przewodnie projektu, terminy i program.

 

Kolejnym etapem była rekrutacja uczestników wymiany, z którymi przez dwa dni 16 i 17 lutego przygotowywaliśmy się do przyjęcia grupy z Niemiec. W tych dniach mieliśmy zajęcia integracyjne, żeby się lepiej poznać, wykonywaliśmy zadania w parach, dokonaliśmy prezentacji szkoły partnerskiej BBS Rodalben. W piątek, podczas połączenia online z grupą niemiecką uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czegoś o sobie podczas prezentacji. Te intensywne przygotowania zakończył spacer na platformę widokową w Suchej Beskidzkiej i wspólny posiłek.
Wymiana polsko-niemiecka w Zespole Szkół im. Walerego Goetla jest możliwa dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej  i dotacji z organizacji międzynarodowej PNWM.

Zobacz galerię zdjęć

Skip to content