Plenerowa akcja plastyczna

Korzystając z pięknej pogody uczennice klasy 2TF wyruszyły w plener aby zrealizować działania nawiązujące do Land Artu. Przypomnijmy że Sztuka ziemi (inaczej land art) – to działalność artystyczna, której obszarem działania (tłem, kontekstem czy tworzywem) jest przestrzeń ziemi, lub wody, obszar środowiska naturalnego. 

Przestrzenią ich działań stał się park zamkowy, wykorzystując przygotowane wcześniej proste elementy z papieru, zrealizowały w kilku wersjach obiekty o charakterze artystycznym. Kontrasty śnieżnej bieli z soczystą zielenią trawy i ciemną wodą dały dobry efekt. Sztuka współczesna, to czasami takie właśnie proste, nietradycyjne rozwiązania.

Oczywiście po wykonaniu dokumentacji fotograficznej, wszystkie papierowe elementy zostały pozbierane.

Skip to content