Opera komiczna w 3 aktach ;-) / Don Pasquale/ 28 kwietnia, godz. 18.30/zapraszamy!

Szanowni Państwo,

rozemocjonowani jeszcze ostatnim piątkowym spektaklem w Teatrze Starym zapraszamy na kolejną „kulturalną ucztę”, tym razem opera komiczna w 3 aktach 😉

(spektakl trwa 2 godz. i 20 minut) , w Operze Krakowskiej, dnia 28 kwietnia tj. piątek, godz. 18.30.

Don Pasquale , kompozytor Gaetano Donizetti w oryginalnej włoskiej wersji językowej z polskimi napisami,

reż. Jerzy Stuhr,

opera z udziałem CHÓRU, BALETU I ORKIESTRY OPERY KRAKOWSKIEJ

OPIS:

Prawdziwy klejnot wdzięku, melodyjności i beztroskiego humoru. Wystawiona po raz pierwszy w Paryżu w 1843 odniosła oszałamiający sukces i szybko podbiła świat. Donizetti skomponował ją w rekordowym tempie, bo zaledwie w ciągu 11 dni. Podstarzały bogaty mieszczanin Don Pasquale zamierza wydziedziczyć swojego siostrzeńca Ernesta, który oczekując na spadek po wuju, pragnie poślubić biedną Norinę. Don Pasquale knuje niecny plan i sam postanawia się ożenić. Na swego powiernika wybiera Doktora Malatestę, nie wiedząc, że ten prawdziwą sympatią darzy młodego Ernesta. Tym sposobem Malatesta, Norina i Ernesto, usiłują wystrychnąć Don Pasquale na dudka. Planują wiec zabawną intrygę…

KOSZT 100 ZŁ( WTYM BILET ORAZ TRANSPORT, CENA W OPERZE KRAKOWSKIEJ NIEZALEŻNA TYM RAZEM OD WIEKU…)

ZAINTERESOWANYCH PROSIMY O KONTAKT I WPŁATĘ DO 29 MARCA PRZEZ DZIENNIK LUB BEZPOŚREDNIO DO POLONISTEK: M.KŁAPYTY/ M. SMYRAK-BOGDAN

Zapraszamy!

M. Kłapyta

M. Smyrak-Bogdan

Skip to content