Kółka informatyczne – będzie się działo!

BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

Drodzy Uczniowie!


W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole będą działały trzy kółka informatyczne. Na każdym z nich będziemy robić coś innego.


Uczestnicy pierwszego koła będą mieli szansę wzięcia udział w projekcie „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” (CMI) w ramach współpracy podjętej przez naszą szkołę z Politechniką Łódzką. CMI to prestiżowy i wyjątkowy projekt dostępny dla każdego, kto chce zdobywać i poszerzać swoją wiedzę szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów algorytmicznych w C++, a także wykazać się
umiejętnościami i wiedzą w zawodach algorytmicznych. W drugim semestrze podczas
zajęć będziemy programować roboty.


Kolejne kółko umożliwi uczestnikom odkrywanie i rozwój talentów informatycznych. Podczas zajęć będzie można napisać w języku C++ swój pomysł na grę komputerową. Zajęcia te będzie prowadził uczeń naszej szkoły Jakub Siwiec z klasy 3MET.

Trzecie kółko będzie poświęcone programowaniu w Baltie. Jeśli podobał Ci
się Baltie w podstawówce, to te zajęcia są dla Ciebie. Zdobytą wiedzę i
umiejętności będzie można sprawdzić podczas konkursów organizowanych w drugim
semestrze. W ubiegłym roku szkolnym Piotr Goryl z klasy 3EL został finalistą
tego konkursu na etapie międzynarodowym.


Chętni do uczestniczenia w w/w kółkach proszeni są o zgłaszanie się do pani Iwony Lasek lub do ucznia Jakuba Siwca. Terminy zajęć zostaną ustalone w późniejszym terminie.

Serdecznie zapraszamy!

Koordynator: mgr Iwona Lasek

Skip to content