Goetel zyskał nowy samochód do nauki jazdy na prawo jazdy kategorii B!

Dzisiaj w Zespole Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej miało miejsce długo wyczekiwane wydarzenie. Szkoła wzbogaciła się o kolejną nieszablonową pomoc dydaktyczną w postaci nowego (przebieg 5 km) samochodu osobowego, przeznaczonego do realizacji zajęć szkolnych z zakresu nauki jazdy na prawo jazdy kategorii B. Szkoła zamówiła ten samochód już pod koniec 2021 roku. Niestety problemy związane z produkcją nowych samochodów w związku z pandemią i wojną dotknęły również południowokoreański koncern Kia, który jest dostawcą tego samochodu. Tak długi okres oczekiwania był dla szkoły bardzo opłacalny. Pozwolił bowiem na zakup najnowszego modelu Rio 1.2 M za kwotę kilkanaście tysięcy złotych niższą od obecnej wartości rynkowej. Należy przypomnieć, że Szkoła pozyskała środki na zakup tego samochodu z tzw. rezerwy 0,4% w związku z uruchomieniem nowego kierunku kształcenia, którym jest tak bardzo poszukiwany na rynku pracy technik transportu drogowego, czyli technik kierowca kategorii C+E.

Skip to content