Dzień Patrona Szkoły – Walerego Goetla

4 listopada 2022 r. obchodziliśmy kulminację obchodów Roku Patrona Szkoły. Gościliśmy wnuka Walerego Goetla – dra inż. Piotra Chrząstowskiego, który przedstawił sylwetkę dziadka i podzielił się z młodzieżą wspomnieniami na jego temat. Telefonicznie wszystkich zebranych powitała wzruszającą przemową wnuczka naszego Patrona – pani Jadwiga Chrząstowska. Reprezentanci klas i zaproszeni goście mogli także wysłuchać wspomnień Dyrektora Zespołu Szkół im. W. Goetla w latach 1967-1987 pana mgra inż. Andrzeja Wągla oraz wziąć udział w wykładzie archiwistki PAN i PAU w Krakowie – pani mgr Joanny Laskosz. Uczestnicy spotkania zobaczyli też premierowy pokaz filmu o Walerym Goetlu oraz awatara profesora Goetla. Na koniec nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów: plastycznego, literackiego oraz konkursu wiedzy o Patronie. Było to wyjątkowe spotkanie, nad zebranymi unosił się duch charyzmatycznego Patrona Szkoły.

Skip to content