Duży sukces naszych Mechatroników – Konrada Dziedzica i Jakuba Siwca! Gratulujemy!

18 marca 2024r. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII edycji Małopolskiego Konkursu Własnych Prac Technicznych w kategorii: automatyka/robotyka.

W konkursie brały udział szkoły techniczne z województwa małopolskiego. Naszą szkołęreprezentowalidwaj uczniowie technikum mechatronicznego: Konrad Dziedzic z klasy 4MT oraz Jakub Siwiec z klasy 5MET.

Praca Konrada Dziedzica pt. „Aplikator do malowania proszkowego” zajęła trzecie miejsce.

Kilka słów od autora:

„Zbudowałem aplikator do malowania proszkowego. Urządzenie ma na celu ułatwienie malowania proszkowego dużym firmom jak  i zwykłym użytkownikom do zastosowań hobbystycznych i profesjonalnych. Pistolet działa na zasadzie naelektryzowania cząsteczek farby proszkowej dodatnimi jonami które na wskutek wysokiego napięcia przylepią się do malowanego elementu. Urządzenie wykorzystuje płytkę elektroniczną własnej konstrukcji i projektu. Całe urządzenie jest tak zaprojektowane aby nie generowało przestoju w pracy dlatego zastosowana jest obrotnica automatyczna.”

Praca Jakuba Siwca pt. „Silnik rakietowy na paliwo ciekłe”została wyróżniona.

Kilka słów od autora:

„Drugi w Polsce, w pełni funkcjonalny silnik rakietowy na paliwo ciekłe. Waży nieco ponad 1 kilogram i wykonany jest w pełni z aluminium i mosiądzu. Wykorzystuje do działania mieszankę etanolu jako paliwa i podtlenku azotu jako utleniacza. Konstrukcja przeznaczona jest do napędzania modeli rakiet dużej mocy. Generuje siłę ciągu na poziomie 350N, a jego impuls całkowity wynosi ok. 1600Ns.”

Dziękujemy autorom prac za zaangażowanie i pomysł oraz opiekunom prac panom mgr inż. Mirosławowi Trybała oraz mgr inż. Krzysztofowi Gurdek.

Skip to content