Akcja krwiodawstwa – Zapraszamy do udziału!

Za zgodą Dyrekcji Szkoły Samorząd Uczniowski organizuje akcję krwiodawstwa, która będzie miała miejsce w naszej szkole w budynku w Suchej Beskidzkiej na hali sportowej w sali 116 (taras hali sportowej) w dniu 24 listopada br. (tj. piątek) od godziny 8.30 do 11.00. Prosimy o przybycie już na godzinę 8.00 w celu wypełnienia na miejscu wymaganych dokumentów. Należy zabrać ze sobą ważny dokument ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty lub inny dokument państwowy potwierdzający tożsamość i PEŁNOLETNOŚĆ, która jest pierwszym warunkiem dopuszczenia do oddania krwi!

Osoby zainteresowane proszone są o odpowiednie nawodnienie organizmu dzień wcześniej i spożycie normalnego posiłku o poranku (śniadania) -> NIE przychodzimy na czczo!

Krwi oddać NIE mogą:

  • osoby niepełnoletnie,
  • osoby w trakcie lub bezpośrednio po chorobie (minimum do trzech dni),
  • osoby, które wykonały tatuaż lub piercing w okresie do czterech miesięcy wstecz,
  • osoby po uprzednim spożyciu dzień wcześniej alkoholu lub innych tego typu środków,
  • dziewczyny/kobiety przeżywające cykl miesiączkowy oraz w okresie trzech dni po nim.

Uczniowie proszeni są o zgłoszenie do wychowawcy informacji o chęci wzięci udziału w akcji najpóźniej na dzień przed, czyli do 23 listopada br.

Uczniowie zobowiązani są do odebrania zaświadczenia o oddaniu krwi bezpośrednio po tej czynności w celu ewentualnej weryfikacji nieobecności u wychowawcy.

Akcja będzie miała miejsce w piątek, wobec czego następnym dniem jest sobota, która jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Nauczycieli prosimy o uprzednie poinformowanie Dyrekcji szkoły o chęci oddania krwi najpóźniej do środy 22 listopada włącznie.

W przypadku pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Z wyrazami szacunku,

Natasza Rembielak

Adrian Świerkosz

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Skip to content