>

Technik usług fryzjerskich

Technik usług fryzjerskich potrafi wykonywać w pełnym zakresie usługi fryzjerskie:

  • strzyżenie,
  • koloryzację,
  • trwałe prostowanie włosów,
  • zabiegi pielęgnacyjne włosów,
  • wykonywanie wszystkich typów trwałych oraz oryginalnych fryzur okolicznościowych,
  • makijaż,
  • potrafi projektować i realizować fryzury zindywidualizowane,
  • korzysta z technik komputerowych w pracy zawodowej,
  • organizuje pracę oraz prowadzi salon fryzjerski.

Absolwent technikum zdobywa dwie kwalifikacje: Wykonywanie zabiegów fryzjerskich i Projektowanie fryzur.

Kwalifikacja AU.21.(Wykonywanie zabiegów fryzjerskich) składa z trzech części:
1.Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów.
2.Strzyżenie włosów, formowanie fryzur i ondulowanie.
3.Zmiana koloru włosów.

Kwalifikacja AU.26. (Projektowanie fryzur) składa się z dwóch części:
1.Wykonywanie projektów fryzur
2.Stylizacja fryzur z wykorzystaniem technik wizualizacji

Absolwenci technikum pracują w salonach i zakładach fryzjerskich. Mogą również założyć własne salony . Niektórzy pracują też w mediach, redakcjach prasowych i telewizyjnych, przy pokazach mody.
Branża fryzjerska rozwija się w sposób dynamiczny. Ambitni fryzjerzy ciągle uczą się nowych technologii wykonywania zabiegów oraz stosują nowoczesne narzędzia. Coraz więcej absolwentów posiada umiejętność posługiwania się językami obcymi
na poziomie rozszerzonym, co pozwala im znaleźć pracę nie tylko na rynku krajowym,
ale również europejskim.
Fryzjera powinny cechować zdolności manualne, zmysł estetyczny, dobry stan zdrowia, podzielność uwagi, spostrzegawczość, wrażliwość estetyczna, precyzja, poczucie odpowiedzialności w pracy, pozytywne nastawienie do ludzi, otwartość na ludzi i umiejętność słuchania innych, kontaktowość, cierpliwość i punktualność.
Fryzjerstwo jest zawodem, który w Polsce rozwija się nieustannie, stale podnosząc poziom oferowanych usług. Rynek pracy wykazuje zapotrzebowanie na nowych pracowników. Nowe technologie, ewoluujący rynek mody, wzrastająca potrzeba społeczna dbania o wygląd wpływają na zmianę oczekiwań wśród klientów. Fryzjerzy należą do grupy poszukiwanych pracowników. Rynek pracy potrzebuje profesjonalnych fryzjerów, których zaangażowanie przyczyni się do podniesienia obrotów firmy usługowej. Analiza ofert pracy wskazuje na ciągłą potrzebę fryzjerów a pracodawcy poszukują personelu o kwalifikacjach zawodowych na wysokim poziomie.


Informujemy Państwa, że w Zespole Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej, ul. Kościelna 5, funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni: Rafał Andrzejewski
Dane do kontaktu : iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl, nr tel:504976690

Począwszy od 18 kwietnia 2019 r., nasz urząd, zgodnie z wymogami prawa (obowiązek wdrożenia Dyrektywy 2014/55/UE w sprawie fakturowania elektronicznego w zamówieniach publicznych) jest gotowy do odbioru i przetwarzania faktur elektronicznych (e-faktur ustandaryzowanych) w każdym przypadku udzielenia zamówienia na dostawy, usługi lub roboty budowlane.
Powiat Suski wraz ze swoimi jednostkami organizacyjnymi i zakładem budżetowym korzysta z platformy wybranego brokera pod adresem: https://www.brokerinfinite.efaktura.gov.pl/
Więcej informacji: https://efaktura.gov.pl

Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej
34-200 Sucha Beskidzka
ul. Kościelna 5


e-mail: zsg@powiatsuski.pl
tel. (33) 874 21 46
e-mail: zsg.ksiegowosc@powiatsuski.pl
Top