⋙ Nowy kierunek: Technik spawalnictwa ⋘

Spotkanie z pisarką Panią Ireną Małysą

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć w szkole pisarkę z Makowa Podhalańskiego, Panią Irenę Małysę. Pani Małysa przybliżyła nam swoją twórczość, opowiedziała o procesie powstawania jej utworów i z pewnością zachęciła do przeczytania autorskich pozycji: „W cieniu Babiej Góry”, „Więcej niż jedno życie” i „Daleko od Babiej Góry”. Chętnie i z wielką sympatią odpowiadała na zadawane przez nas pytania.

Uczniowie przygotowali góralską oprawę muzyczną, która świetnie wkomponowała się w klimat spotkania. Ciekawostką jest, że Dyrektor Naszej Szkoły dr inż. Sławomir Kudzia jest pomysłodawcą i współtwórcą pomnika ofiar katastrofy lotniczej opisanej w powieści „W cieniu Babie Góry”, znajdującego się na Policy w Zawoi. Natomiast reprodukcja elementu samolotu znajdującego się obok granitowych tablic z nazwiskami ofiar została wykonana również w naszej szkole, w ówczesnych szkolnych warsztatach.

Było nam niezmiernie miło gościć Panią Irenę Małysę w progach Naszej Szkoły.

Skip to content