„Pisk Orła Białego”

Nie zawsze trzeba słów, by wyrazić uczucia… nawet w przypadku miłości do kraju.
W przeddzień 11 listopada młodzież klasy 2TIA i 4TIA wraz z opiekunami: ks. Krzysztofem Ryszawy oraz p. Magdaleną Smyrak-Bogdan uczestniczyła w niecodziennej inscenizacji z okazji Dnia Niepodległości,
gdzie aktorami byli uczniowie SOSW w Makowie Podhalańskim a reżyserkami Pani Bożena Belowska i Joanna Warmuz.
Przedstawienie „Pisk Orła Białego” zachwycało ukrytą symboliką, która otwierała możliwość interpretacji tragicznych losów Ojczyzny i bohaterstwa tych, którzy o jej niepodległość z odwagą i oddaniem walczyli. Uczniowie Zespołu Szkół im. W Goetla, którzy okazali się fantastyczną publicznością, mieli okazję dodatkowo się przekonać, że nie ma w sztuce ograniczeń, są natomiast emocję, które wszyscy odczuwamy…

Dziękujemy za zaproszenie !

Skip to content