Konferencja Naukowa poświęcona profesorowi Waleremu Goetlowi na zamku suskim – 14.04.2023

Uczestniczyliśmy dziś w Konferencji Naukowej zorganizowanej przez Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej i Fundację dla AGH: „Góry: podróże, badania, interpretacje. Profesor Walery Goetel – osobowość nauki i Suchej Beskidzkiej”. Wysłuchaliśmy wielu interesujących wykładów a także spotkaliśmy wnuczkę Walerego Goetla panią Jadwigę Chrząstowską, którą zaprosiliśmy na spotkanie z młodzieżą naszej szkoły. Usłyszeliśmy również oficjalne potwierdzenie informacji o rzeźbie artysty Wiesława Kwaka, który wykona pomnik Walerego Goetla. Stanie on wkrótce przed wejściem głównym do budynku Zespołu Szkół W. Goetla w Suchej Beskidzkiej.

Warto dodać, że pomysłodawczynią upamiętnienia w ten sposób Patrona Szkoły jest pani Danuta Nitoń- Kwak.

Skip to content