Zespół Szkół im. Walerego Goetla - STRONA GŁÓWNA

MEIN BERUF IST SPITZE, czyli mój zawód jest najlepszy!
29.11.2015
Opublikował: administrator

Co jest potrzebne, żeby ciekawie, dowcipnie i skutecznie, bo z sukcesem, przedstawić zawód, który uważa się za najlepszy? Przepis wydaje się prosty: 250 niemieckich słów, niebanalny pomysł na 2-minutowy film o intrygującym tytule „Wir Frauen auf dem Bauplatz”, czyli „My kobiety na placu budowy”, cztery zdolne uczennice czwartej klasy suskiego Technikum Budowlanego, spora dawka humoru oraz fachowe wsparcie zaangażowanych w tę nietypową „akcję” nauczycieli. Bohaterki tej „superprodukcji” (Klaudia Borys, Justyna Kwaśniowska, Justyna Mak i Sara Świętek) zdobyły pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie pod nazwą „Mein Beruf ist spitze” („Mój zawód jest najlepszy”), organizowanym przez Instytut Goethego w Krakowie i Warszawie. Film, w którym wystąpiły, został oceniony jako najlepszy, spośród 130 wszystkich, nadesłanych z całego kraju. Jego zaleta  to nie tylko prezentacja zalet zawodu: technik budownictwa- murarz-tynkarz. To także umiejętność pokazania świata wbrew panującym stereotypom. Dzięki pomocy nauczycielki języka niemieckiego Jolanty Mięso oraz nauczyciela zawodu Michała Harańczyka okazało się, że i na prawdziwym placu budowy przedstawicielki „płci pięknej” dają sobie świetnie radę, w dodatku skutecznie prezentują talent językowy. Ich zwycięstwo zostało odpowiednio docenione. 
Czytaj więcej


WSPÓLNA PRZESZŁOŚĆ, TWÓRCZA TERAŻNIEJSZOŚĆ, INTRYGUJĄCA PRZYSZŁOŚĆ
29.11.2015
Opublikował: administrator

W dniach 12.-19.10.2015r. dwunastu wychowanków suskiego Zespołu Szkół im. W. Goetla i 11 uczniów zaprzyjaźnionej szkoły partnerskiej BBS Rodalben z Niemiec realizowali projekt wymiany młodzieży. Projekt pod nazwą: „Aktywność sportowa drogą do refleksji o przeszłości i budowania wspólnej przyszłości” przeprowadzono w Suchej Beskidzkiej, Zawoi i Krakowie, według wcześniej uzgodnionego programu. Oczywiście brali w nim udział także nauczyciele. Ze strony niemieckiej byli to: Eva Stoll i Achim Wagner, a grupą polską opiekowały się: Ewa Kadela, Jolanta Mięso i Małgorzata Talaga. Czytaj więcej


Mein Beruf ist Spitze
22.11.2015
Opublikował: administrator


Sprzątanie kwater żołnierzy z okresu I wojny światowej na cmentarzu w Suchej Beskidzkiej
09.11.2015
Opublikował: administrator

W dniach 27 oraz 29. 10. 2015r. uczniowie naszej szkoły z klasy zawodowej i technikum ( 3d oraz 4TB ) we współpracy z urzędem gminy Sucha Beskidzka sprzątali oraz dekorowali kwatery żołnierzy z okresu I wojny światowej.

Na cmentarzu suskim pochowano50 żołnierzy polskich, którzy zmarli w szpitalach polowych w Suchej Beskidzkiej w latach 1914 – 1920 z powodu poniesionych ran oraz epidemii. Na cmentarzu pochowano również 64 żołnierzy innych narodowości poległych w czasie I wojny światowej. W kwaterze znajdują się także dwa pojedyncze groby legionistów oraz jeden grób żołnierza Armii Krajowej poległego w 1944 roku.

W dn. 30.10.15r. uczniowie klasy 1MTa w imieniu społeczności szkolnej zapalili znicze na kwaterach żołnierzy z okresu I i II wojnie światowej. Opiekunami grup uczniowskich byli nauczyciele naszej szkoły: pani mgr Anna Bankiewicz-Krzeszowiak oraz mgr Remigiusz Nogaj.


WYPRAWKA SZKOLNA 2015
20.08.2015
Opublikował: administrator

I. Dofinansowanie zakupu podręczników będzie udzielane uczniom:

1. Rozpoczynającym w roku szkolnym 2015/2016 naukę w klasach IV technikum          pochodzącym z rodzin... Czytaj więcej


Strona:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 
Copyright © by Zespół Szkół im. Walerego Goetla