Zespół Szkół im. Walerego Goetla - STRONA GŁÓWNA

VI Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie
27.03.2013
Opublikował: administrator

Drużyna Trzy_MMM (jako reprezentacja szkoły) uczestniczy w VI Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie "netmastersCUP"

W dotychczasowych zmaganiach osiągnęli następujące - wysokie - wyniki:

  • test próbny: 27 punktów na 30 możliwych
  • test pierwszego etapu: 26 punktów na 30 możliwych

Ilość punktów (dla laików) nie wydaje się wysoka. Ale musimy pamiętać Ale musimy pamiętać, że to punkty zdobyte za zadania o bardzo wysokim stopniu trudności. Wymagające wiedzy, umiejętności, refleksu i zdolności pracy w zespole.

To nie przypadek to raczej logiczna konsekwencja wcześniejszych osiągnięć. Do tej pory dwukrotnie szkolna "drużyna" znalazła się w drugim etapie współzawodnictwa, natomiast jeden raz udział "zawodników"  zakończył się zakwalifikowaniem do OGÓLNOPOLSKIEGO PÓŁFINAŁU rozgrywanego w Krakowie.

Gratulujemy, liczymy na więcej, w końcu tradycja zobowiązuje.

Prosimy o kibicowanie:http://www.netmasterscup.pl/druzyna/trzy_mmm.html

netmastersCUP netmastersCUP


Sukces Naszego ucznia w Konkursie o Indeks
26.03.2013
Opublikował: administrator

Uczeń klasy IVTI Michał Kolbusz w marcu bieżącego roku zdobył prestiżowe drugie miejsce w konkursie "o indeks" zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.

Talent, praca i wysiłek (pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów informatycznych mgr inż. P. Ormańca) przyniósł wymierny efekt. Nasz przyszły absolwent otrzymał jako nagrodę indeks WSTE z pokryciem kosztów dwóch lat studiów w tejże uczelni. Pokonał wiele uzdolnionych kolegów i okazał się najlepszym uczniem powiatu suskiego w tym konkursie.

Gratulując uczniowi (niedługo już absolwentowi naszej szkoły) warto podkreślić wartość hasła: droga do matury może być drogą do sukcesu. Wystarczy być, wystarczy chcieć wystarczy wygrać.

Lista laureatów: http://www.wste.edu.pl/studia/580"Chopy z Mechanika” laureatami Międzyszkolnego Konkursu Kolęd
i Pastorałek
26.01.2013
Opublikował: administrator

W piątek 4 stycznia 2013 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. M.Skłodowskiej–Curie w Suchej Beskidzkiej, odbył się  I Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Pomysłodawcą tego konkursu był katecheta ks.Dariusz Gacek, który także przewodniczył jury. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu suskiego. Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci  naszej szkoły, którzy pod kierownictwem p. Mariusza Stanaszka wykonali kilka utworów zaśpiewanych po góralsku, czym zyskali sobie przychylność zarówno jury jak i publiczności. Grupa o wdzięcznej nazwie „My są chopy z Mechanika, takich chopów nie ma nika” zajęła pierwsze miejsce w konkursie, drugie miejsce zajął zespół „Lubosko”z ZSZ Zawoi Wilcznej, trzecie – uczniowie klasy IId z  LO  w Suchej Beskidzkiej.


„Szlachetna paczka”
26.01.2013
Opublikował: administrator

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w całej Polsce odbywają się różne akcje charytatywne, mające na celu pomoc dzieciom z rodzin: wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznym Domów Dziecka i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, a także osobom samotnym.

Nasza szkoła w tym roku po raz pierwszy wzięła udział w projekcie ,,Szlachetna paczka''. Akcję koordynowała p.Jolanta Żmija. Zdecydowaliśmy się przygotować paczkę dla osób starszych i schorowanych. Do akcji przyłączyli się nauczyciele i pracownicy szkoły a także sponsorzy:

  • firma „Fideltronik”z Suchej Beskidzkiej
  • Super Market RAJSKI w Makowie Podhalańskim.

Dzięki zebranym funduszom oraz ofiarowanym artykułom spożywczym udało się pomóc nie tylko wybranej przez nas rodzinie, ale także kilku innym osobom, znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, W przygotowaniu paczek wzięli udział nauczyciele z ZS im.W.Goetla:   p. Marta Polak , p. Paweł Kuśnierz oraz uczniowie: Michał Kolbusz i Szymon Matuszyk.

      Wspierając tę akcję chcieliśmy uczyć empatii i wrażliwości oraz pokazać, że mając niewiele, też można się dzielić. 


„Eko choinka”
25.01.2013
Opublikował: administrator

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły mogli nie tylko pochwalić się swoimi talentami plastycznymi, ale i wziąć udział w świątecznym ozdabianiu szkoły. Powstawała „Eko –choinka” o wymiarach 3,15 m. Wykonanie tego dzieła trwało dwa tygodnie. Najpierw w warsztatach szkolnych powstawał szkielet konstrukcji, zorganizowano także wśród uczniów akcję zbierania szyszek. Przez dwa dni trwały intensywne prace wykończeniowe. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Takiej choinki nie ma w całym powiecie a nawet i województwie! Niezbędne składniki potrzebne do wykonania choinkowego dzieła to: 20 kg szyszek sosnowych, 100 lasek kleju, suszone pomarańcze, jabłka, cynamon, anyż.  

            Twórcami i pomocnikami byli nauczyciele: p.M.Bielarz, p. R.Janik, p.A.Makoś, p.L.Pyka, p.M.Polak , p.K.Biedrawa, p.J.Żmija  oraz uczniowe: P. Zaremba, A.Wójcik, M.Kolbusz, D.Garbaty, M.Grzechynka, M.Sowa.


Strona:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
Copyright © by Zespół Szkół im. Walerego Goetla