Zespół Szkół im. Walerego Goetla - STRONA GŁÓWNA

Jesteśmy wszechstronni
14.05.2015
Opublikował: administrator

Odnosimy sukcesy nie tylko w dziedzinach technicznych, ale także artystycznych! Uczeń Grzegorz Kobiela, przygotowywany przez panią Annę Gancarczyk, zdobył PIERWSZE MIEJSCE w wojewódzkim etapie konkursu „Wybrałem szkołę zawodową bo…

Konkurs ten, z okazji Roku Zawodowców, organizowało Ministerstwo Edukacji, a w naszej szkole Beata Matusik i Monika Oleksa.


SZKOŁA ZAWODOWA – MÓJ WYBÓR!”
24.03.2015
Opublikował: administrator

„SZKOŁA ZAWODOWA – MÓJ WYBÓR!”

 

  I.            Miejsce: Joachim Trzop, uczeń klasy IIId ZSZ

 II.            Miejsce: Grzegorz Kobiela, uczeń klasy I Technikum Budowlanego

III.            Miejsce: Katarzyna Kruk, uczennica klasy IIId ZSZ

 

 

WYRÓŻNIENIE: Edyta Malina, uczennica klasy IIId ZSZ

 

Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Jednocześnie informujemy, że ze względu na wysoki poziom szkolnego etapu konkursu, jury postanowiło zakwalifikować prace wszystkich uczestników do  finału wojewódzkiego.

 

 

Organizatorki konkursu:

mgr Beata Matusik

mgr Monika Oleksa


Las Wolności
06.10.2014
Opublikował: administrator

Dziewiętnastego września 2014 roku na skwerku edukacyjnym w Zawoi posadzono symboliczny „Las wolności’ . W ten sposób uczczono dwudziestą piątą rocznicę odzyskania wolności. Było to jedno z działań realizowanych przez Zawojskie Stowarzyszenie Właścicieli Lasów Prywatnych w ramach projektu „Najwyższy czas posadzić las – dla uczczenia odzyskania wolności”, na który Stowarzyszenie otrzymało grant z programu Działaj Lokalnie VIII.

Największą pracę wykonali uczniowie Zespołu Szkół im. Walerego Goetla z Suchej Beskidzkiej, którzy wykopali dołki pod drzewka, przygotowali ziemię, aby sadzonki lepiej się przyjęły, uporządkowali teren i ustawili tablice informacyjną. W tym czasie uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoi Mosorne pikowali siewki do doniczek ziemnych. Dopisali także zaproszeni goście bo przedsięwzięcie miało charakter uroczysty. Byli wśród nich Pan Tadeusz Chowaniak Wójt Gminy Zawoja, Pani Jolanta Bojarowicz Sołtys sołectwa Wełcza, Pan Michał Osika Leśniczy Leśnictwa Wełcza, Pani Anna Kulka Dyrektor Babiogórskiego Centrum Kultury, Pan Janusz Trzebuniak Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoi Mosorne, Pan Piotr Pochopień zastępca prezesa Babiogórskiego Stowarzyszenia Zielona Linia w Stryszawie i członkowie Stowarzyszenia. Niektórzy nawet posadzili swoje drzewka na przykład Pan Tadeusz Chowaniak posadził dęba. Posadzono drzewka wychodowane we własnej szkółce: dęby, buki, jawory, modrzewie, sosny, kilka odmian świerków, daglezje i jodły. W całym przedsięwzięciuuczestniczyło dwudziestu uczniów z Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej, dwudziestu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoi Mosorne, nauczyciele i dwudziestu członków Stowarzyszenia. Goście i młodzież wykonali sobie wspólne zdjęcie pod tablicą upamiętniającą to wydarzenie. Skwerek edukacyjny zyskał kolejny ciekawy obiekt do zwiedzania.

Po pracy młodzież zwiedziła prowadzoną przez ZSWLP szkółkę leśną, Na zakończenie rozpalono ognisko przy którym zapoznano młodzież z dorobkiem Stowarzyszenia i jak odzyskanie wolności wpłynęło na gospodarkę w lasach prywatnych. Nie obeszło się bez poczęstunku.


Sukcesy mechatroników w Małopolskim Konkursie Własnych Prac Technicznych
20.05.2014
Opublikował: administrator

19 marca 2014r. w Zespole Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie odbył się
V Małopolski Konkurs Własnych Prac Technicznych. Celem konkursu było stworzenie urządzenia zrealizowanego w sposób praktyczny w postaci działającego projektu wykonującego określone zadania.

W w kategorii: elektrotechnika/elektronika I miejsce zajął Grzegorz Pacyga, który wykonał "Układ informujący o zmianie pogody", natomiast w kategorii: automatyka/robotyka- Mateusz Rusin zajał II miejsce - Drukarka 3D w kinematyce DELTA


Najlepsi Informatycy są w Goetlu
09.04.2014
Opublikował: administrator

18 marca 2014r. w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej odbyła się  IX edycja Konkursu Wiedzy Informatycznej i Turystycznej organizowanego przez pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. W konkursie wzięło udział 54 uczniów z 26 szkół z województwa małopolskiego.

Dwoje uczniów ZS. im. Walerego Goetla startowało w konkursie o tematyce informatycznej o nazwie „Idea społeczeństwa informacyjnego” PROJEKT INFORMATYKA OTWIERA DRZWI JUTRA.

Grzegorz Listwan z kl IV TI zajął I miejsce i tym samym otrzymał główną nagrodę –  bezpłatne studia na Wydziale Informatyki i cenną nagrodę rzeczową. Wyróżnienie przypadło Marcinowi Płaszczowi, także z kl IV TI.
Gratulujemy.


Strona:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
Copyright © by Zespół Szkół im. Walerego Goetla