Zespół Szkół im. Walerego Goetla - STRONA GŁÓWNA

Mein Beruf ist Spitze
22.11.2015
Opublikował: administrator


Sprzątanie kwater żołnierzy z okresu I wojny światowej na cmentarzu w Suchej Beskidzkiej
09.11.2015
Opublikował: administrator

W dniach 27 oraz 29. 10. 2015r. uczniowie naszej szkoły z klasy zawodowej i technikum ( 3d oraz 4TB ) we współpracy z urzędem gminy Sucha Beskidzka sprzątali oraz dekorowali kwatery żołnierzy z okresu I wojny światowej.

Na cmentarzu suskim pochowano50 żołnierzy polskich, którzy zmarli w szpitalach polowych w Suchej Beskidzkiej w latach 1914 – 1920 z powodu poniesionych ran oraz epidemii. Na cmentarzu pochowano również 64 żołnierzy innych narodowości poległych w czasie I wojny światowej. W kwaterze znajdują się także dwa pojedyncze groby legionistów oraz jeden grób żołnierza Armii Krajowej poległego w 1944 roku.

W dn. 30.10.15r. uczniowie klasy 1MTa w imieniu społeczności szkolnej zapalili znicze na kwaterach żołnierzy z okresu I i II wojnie światowej. Opiekunami grup uczniowskich byli nauczyciele naszej szkoły: pani mgr Anna Bankiewicz-Krzeszowiak oraz mgr Remigiusz Nogaj.


WYPRAWKA SZKOLNA 2015
20.08.2015
Opublikował: administrator

I. Dofinansowanie zakupu podręczników będzie udzielane uczniom:

1. Rozpoczynającym w roku szkolnym 2015/2016 naukę w klasach IV technikum          pochodzącym z rodzin... Czytaj więcej


PASMO SUKCESÓW ZS im. W. Goetla
15.05.2015
Opublikował: administrator

W bieżącym roku placówka może pochwalić się wieloma rozmaitymi osiągnięciami. Najważniejsze z nich to:

  • Wysokie miejsca rankingowe wśród szkól ponadgimnazjalnych (w związku  z bardzo dobrymi wynikami egzaminów zawodowych w branży budowlanej )
  • Indywidualne sukcesy uczniów, to znaczy:

Uczniowie technikum budowlanego budują swoją przyszłość!

Ø  10-miejsce w kraju zdobyte w centralnym finale Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych przez ucznia kl. IV TB Marka Nowaka

Ø  I-miejsce  w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości (etap wojewódzki, praca zakwalifikowana do etapu centralnego) – drukarka 3D wykonana przez ucznia klasy IV MT Mateusza Rusina

Ø  II-miejsce w Małopolskim Konkursie Własnych Prac Technicznych („Zdalny hamulec” – praca w kategorii elektrotechnika/elektronika wykonana przez ucznia klasy 4MT Grzegorza Pacygę

Ø  Uczeń klasy III ZSZ Joachim Trzop (w zawodzie fryzjer) zdobył  II miejsce w prestiżowych mistrzostwach Beskidów

Za sukces palcówki można uznać także następujące zdarzenia:

  • Budowę tzw. „segwaya” (czyli samobalansującego pojazdu elektrycznego), który stał się mobilną „wizytówką” szkoły podczas tegorocznych Targów Edukacyjnych w Krakowie. Udało się go skonstruować  (dzięki życzliwemu wsparciu  suskiego Banku Spółdzielczego i firmy Fideltronik) w jeden miesiąc.
  • Skuteczna realizację międzynarodowego programu wymiany młodzieży pn. „MOVES” – w latach 2013-2015,
  • Przeprowadzeniu (w kwietniu br.) specjalistycznego seminarium (z udziałem gości z Francji) z zakresu budownictwa przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie
  • Nagroda MInistra Gospodarki za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolenia zawodowego, efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy.

Gratulujemy sukcesów. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie warte nagłośniania sukcesy tej szkoły, od kilkudziesięciu lat znacząco obecnej na miejscowym rynku edukacyjnym.

Godne podkreślenia jest skuteczna współpraca tej szkoły technicznej z branża wysokich technologii. Firma „Masters” znacząco doposażyła szkolne pracownie w sprzęt elektroniczny, wspomogła wykonanie wymienionych prac konkursowych oraz wyposażenie szkolnego stoiska targowego.


Mój zawód moją pasją
15.05.2015
Opublikował: administrator

Joachim Trzop, uczeń klasy IIId ZSZ wykonał prezentację do konkursu "Szkoła zawodowa – mój wybór". Praca została wykonana pod opieką wychowawczyni: mgr Moniki Oleksy.

Kliknij w obraz poniżej, aby przejść do nastepnego slajdu.


Strona:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
Copyright © by Zespół Szkół im. Walerego Goetla