Zespół Szkół im. Walerego Goetla - STRONA GŁÓWNA

Rozwijamy znajomość języka angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych - quizy i loteria w klimacie Halloween w Goetlu.
28.10.2016
Opublikował: administrator

W dniu 27 października Panie anglistki Marta Waleszczyńska i Marta Wajdzik oraz Samorząd Uczniowski przygotowali quiz i loterię o tematyce Halloween. Celem było poznawanie języka i kultury kajów anglojęzycznych. Miła atmosfera, halloween'owy wystrój," funny Halloween questions " za cukierki  i jabłka - zabawa była udana.

Czytaj więcej


UDANA WIZYTA PRZYJAŻNI, czyli SKUTECZNE PARTNERSTWO
21.06.2016
Opublikował: administrator

    W dniach 17-24 maja 2016 roku delegacja suskiego Zespołu Szkół im. W. Goetla (12 uczniów z opiekunami) przebywała w zaprzyjaźnionym z Suchą Beskidzką niemieckim powiecie Südwestpfalz.

Ten pobyt to udana kontynuacja partnerstwa Powiatu Suskiego i Powiatu Südwestpfalz i przyjacielskich wieloletnich kontaktów między szkołami partnerskimi: BBS Rodalben w Niemczech i suskim „Goetlem”. Został on dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w związku z realizacją kolejnego już wspólnego projektu tym razem pod nazwą „Razem poznajemy nasze regiony”. Obustronnie korzystnym kontaktom patronują władze suskiego Starostwa Powiatowego.

Czytaj więcej


POLSKO-NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY MAJ 2016
21.06.2016
Opublikował: administrator

PROJEKT  RAZEM POZNAJEMY NASZE REGIONY cz. 1

realizowany w dniach 17.05.-24.05.2016 przez ZespółSzkółim. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej i BBS Rodalben

PROJEKT DOFINANSOWAŁA POLSKO-NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY

WIZYTA POLSKICH UCZNIÓW (12 uczniów z  kl. II TB, III TB i III TI+ 3 opiekunów: Jolanta Mięso, Ewa Kadela i Mariusz Stanaszek) W NIEMCZECH

CO SIĘDZIAŁO W POSZCZEGÓLNE DNI – RELACJE UCZNIÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W PROJEKCIE

Czytaj więcej


MEIN BERUF IST SPITZE, czyli mój zawód jest najlepszy!
29.11.2015
Opublikował: administrator

Co jest potrzebne, żeby ciekawie, dowcipnie i skutecznie, bo z sukcesem, przedstawić zawód, który uważa się za najlepszy? Przepis wydaje się prosty: 250 niemieckich słów, niebanalny pomysł na 2-minutowy film o intrygującym tytule „Wir Frauen auf dem Bauplatz”, czyli „My kobiety na placu budowy”, cztery zdolne uczennice czwartej klasy suskiego Technikum Budowlanego, spora dawka humoru oraz fachowe wsparcie zaangażowanych w tę nietypową „akcję” nauczycieli. Bohaterki tej „superprodukcji” (Klaudia Borys, Justyna Kwaśniowska, Justyna Mak i Sara Świętek) zdobyły pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie pod nazwą „Mein Beruf ist spitze” („Mój zawód jest najlepszy”), organizowanym przez Instytut Goethego w Krakowie i Warszawie. Film, w którym wystąpiły, został oceniony jako najlepszy, spośród 130 wszystkich, nadesłanych z całego kraju. Jego zaleta  to nie tylko prezentacja zalet zawodu: technik budownictwa- murarz-tynkarz. To także umiejętność pokazania świata wbrew panującym stereotypom. Dzięki pomocy nauczycielki języka niemieckiego Jolanty Mięso oraz nauczyciela zawodu Michała Harańczyka okazało się, że i na prawdziwym placu budowy przedstawicielki „płci pięknej” dają sobie świetnie radę, w dodatku skutecznie prezentują talent językowy. Ich zwycięstwo zostało odpowiednio docenione. 
Czytaj więcej


WSPÓLNA PRZESZŁOŚĆ, TWÓRCZA TERAŻNIEJSZOŚĆ, INTRYGUJĄCA PRZYSZŁOŚĆ
29.11.2015
Opublikował: administrator

W dniach 12.-19.10.2015r. dwunastu wychowanków suskiego Zespołu Szkół im. W. Goetla i 11 uczniów zaprzyjaźnionej szkoły partnerskiej BBS Rodalben z Niemiec realizowali projekt wymiany młodzieży. Projekt pod nazwą: „Aktywność sportowa drogą do refleksji o przeszłości i budowania wspólnej przyszłości” przeprowadzono w Suchej Beskidzkiej, Zawoi i Krakowie, według wcześniej uzgodnionego programu. Oczywiście brali w nim udział także nauczyciele. Ze strony niemieckiej byli to: Eva Stoll i Achim Wagner, a grupą polską opiekowały się: Ewa Kadela, Jolanta Mięso i Małgorzata Talaga. Czytaj więcej


Strona:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
Copyright © by Zespół Szkół im. Walerego Goetla